Stichting Duurzame Projecten Loenen

Stichting Duurzame Projecten Loenen

Website www.duurzaamloenen.nl  in de lucht

Het is even stil geweest rond de Stichting Duurzame Projecten Loenen (DPL) na de aankondiging dat er subsidies van de Europese Unie en de Provincie Gelderland zijn binnengehaald voor het ontwikkelen van een virtuele elektriciteitscentrale in Loenen. Dat betekent niet dat er niets is gebeurd in tussentijd.

Om uw geheugen even op te frissen: in de virtuele elektriciteitscentrale wordt alle in Loenen opgewekte energie, van zonnepanelen of andere duurzame energie-opwekkers, samengevoegd en centraal aangestuurd. Dit zorgt er voor dat vraag en aanbod van energie beter op elkaar worden afgestemd en meer duurzame energie binnen Loenen blijft.

De afgelopen periode is er een website gebouwd, www.duurzaamloenen.nl, waar precies wordt uitgelegd wat een virtuele elektriciteitscentrale is, wie er betrokken zijn bij het project en wat deze centrale kan betekenen voor Loenen.

Hier is ook meer te vinden over de rol van Interreg North-West Europa, de Europese organisatie die gaat over het stimuleren van duurzame en innovatieve projecten, en over onze partners in Ierland en België met wie we samen aan het project werken.

Daarnaast houden we u op de site op de hoogte van het laatste nieuws zoals de aanstelling van twee projectcoördinatoren, Liandon EC en Translyse, die ervoor moeten zorgen dat met input en hulp van de inwoners en bedrijven van Loenen, de virtuele energiecentrale over twee jaar werkelijkheid wordt.

Delen:

Gerelateerde berichten

Uitbreiding trainersstaf voor G voetbal

Loenermark zoekt aanvulling voor de trainersstaf met betrekking tot G-Voetbal. Het gaat om een uurtje trainen in de 2 weken. De training is op vrijdagavond van 18:45-19:45 uur. Info via

Middelste Molen Loenen

De Middelste Molen: Vrijwilligers gezocht!

De ambachtelijke papierfabriek en museum ‘De Middelste Molen’ te Loenen heeft behoefte aan nieuwe vrijwilligers (m/v). De Middelste Molen wordt jaarlijks bezocht door ca. 10.000 mensen. Ruim 50 vrijwilligers leiden

Duofiets

Het mooie weer komt er weer aan, dus wordt het tijd om eens een mooie fietstocht te gaan maken. Daarvoor is er voor hen, die er graag eens op uit

Het niet toegestaan de teksten te kopiëren of afbeeldingen op te slaan. De afbeeldingen en teksten bevatten auteursrechten.